W tym roku mamy zaszczyt zaprosić Was do Tomaszowa Lubelskiego na pi±t± edycję naszej imprezy. Urodzinowy Kreskon po raz kolejny go¶cić będzie w Liceum Ogólnokształc±cym im. Bartosza Głowackiego. Mamy nadzieję, że uda nam się przygotować odpowiedni± ilo¶ć mocnych atrakcji, by każdy mógł znaleĽć co¶ dla siebie.

Tematyk± przewodni± tegorocznego konwentu będzie głównie motyw apokalipsy i postapokalipsy z dodatkiem historii alternatywnej. Mamy nadzieję, że konwent będzie tętnił życiem, a uczestnicy wczuj± się w klimat i z chęci± wezm± udział w przygotowanych niespodziankach.

Serdecznie zapraszamy do przybycia w nasze malownicze strony oraz pomocy przy tworzeniu kreskonowego programu. Konwenty s± w końcu od fanów dla fanów i to Wasza obecno¶ć czyni je wyj±tkowymi.

Organizatorzy

historia
-*-*-*-*-* 2009 *-*-*-*-*-
No i nie tak dawno, a zarazem bardzo dawno. Było szeroko słychać, a jeszcze więcej było zamieszania, ale tak to już jest. Ważne, że było. Spotkaliśmy się i rozjechali w dobrych humorach mam nadzieję i za rok wrócimy :)

Reklamę medialną mieliśmy szeroko zakrojoną, nawaliła organizacja z plakatami, ale ludzie i tak nas znaleźli. Gośćmi specjalnymi byli Stafan Darda i Andrzej Pilipiuk, a w programie znalazło sie nieco oryginalnych punktów które dostarczyły rozrywki uczestnikom. Nie mogło obyć się też bez tradycyjnego już ogniska :)

Słychać i widać było:

Trzynasty Schron nawet dwa razy
Polter
Anime.com.pl
Bastion Polskich Fanów Star Wars
Forum Wizaz
Imperial City Online
digart Stefana Dardy
Paradoks


A i owszem ;) Niech stanie się apokalipsa!-*-*-*-*-* 2008 *-*-*-*-*-
Słyszano o nas tu mniej, tam więcej, ale jednak:
Gildia
Polter
Paradoks
Bastion Polskich Fanów Star Wars
Last.FM
Roztocze Online


Patronujący nam Paradoks jak zawsze uraczył nas i Was relacją (autor: Indiana) i fotorelacją (autor: Spider).

Było dobrze, ale mogło być lepiej. Jak nie patrzeć to się podobało, więc dyskusji nie było, rok 2009 przed nami ;)-*-*-*-*-* 2007 *-*-*-*-*-
Odbiliśmy się echem:
"W dniach 19 - 20 maja w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się Kreskon 2007.
Po sukcesie ubiegłorocznej imprezy organizatoprzy postanowili tym razem przedłużyć ją na cały weekend. Trzymamy za nich kciuki." - Krzyś-miś

I sami zaczęliśmy tworzyć echo:

"Po pierwszym, zupełnie amatorskim KresKonie 2006 postanowiliśmy zorganizować drugi, ambitniejszy. Rzecz dzieje się w małym miasteczku o nazwie Tomaszów Lubelski, konwent odbędzie się w dniach 19-20 maja, wstęp na konwent będzie wynosił 10 złotych.

Po bardziej szczegółowe informacje zapraszam na stronę Tomaszowskiego Klubu Fantastyki "Szept Wschodu" i polecam przestudiowanie wszelkich informacji o naszym swojskim konwencie

Dla lepszej informacji powiem, że swoją obecność potwierdziło troje pisarzy (chociaż jeden z nich ma dość napięty terminarz i nie wiadomo czy będzie na 100%). Oczywiście, jak na większości konwentów będą ciekawe prelekcje i dyskusje oraz konkursy z nagrodami. Będzie też sporo atrakcji pozaprogramowych (nie powiem jakich, chcecie wiedzieć to przyjedźcie, ale gwarantuję - warto).

Stronka na razie troszkę słabo się prezentuje, ale będzie dopracowana...

PS. Wciąż mamy wolne miejsca w programie i zapraszamy do współpracy! Głównie potrzebujemy dyskusji. Chętni są proszeni o zgłaszanie się na adres: [obecnie już niedziałający"> Oczywiście autor jakiegoś punktu programu ma zniżkę 50% przy akredytacji. organizatorzy" - Kessell

Taka była zapowiedź II edycji, umieszczona w serwisie Paradoks, który objął nas patronatem. Kreskon 2007 stanął twarzą w twarz z wielkimi zmianami, organizatorzy, miejsce, data. O tym jak wyszło możemy się dowiedzieć z relacji:
pierwszej - autor Tibor
drugiej - autor Krzyś-miś


A wspomnienia przywołać oglądając zdjęcia:
fotorelacja 1.
fotorelacja 2.

Wspomnieli o nas również Polter i Gildia.

Jakże było tak kończyć swoją działalność? Brnęliśmy w to dalej ;)-*-*-*-*-* 2006 *-*-*-*-*-
Relacja autorstwa Haki zamieszczona w serwisie Paradoks i właśnie tam dostępna do przeczytania :) Tak podsumowane zostały starania i praca organizatorów. Podziękowania należą się właśnie im oraz zaprzyjaźnionej ekipie z ówczesnego Zamojskiego Klubu Fantastyki, bez której konwent w Tomaszowie odbyłby się dużo później albo i wcale :( Ale był i jest, i oby trwał nadal ;)

Również na Paradoksie do wglądu jest fotorelacja z I edycji Kreskonu.
Zapraszamy!