Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia naszej strony internetowej. W miarę upływu czasy pozostałego do Kreskonu będą pojawiać sie tu nowinki dotyczące atrakcji, programu i ogólnych postępów w przygotowaniach.  Strona rusza!

  2012-03-12

  Z dwudniowym poślizgiem w stosunku do zapowiadanego terminu, ale ruszamy!

  Udało się nieco odchudzić kod strony, zmienić grafikę i część rozwiązań. Jeszcze sporo pracy przede mną zarówno pod względem organizacji siódmego Kreskonu jak i działania związanego ze stroną.

  Jak narazie jest dość pusto, ale informacji i grafik od wspierających tegoroczny Kreskon instytucji zacznie wkrótce przybywać. Mam parę asów w rękawie, jednak czy wszystkie wypalą? Zobaczymy 10 sierpnia :)
  Z wielkimi pozdrowieniami i zaproszeniem do wsparcia sponsorskiego, medialnego i programowego,
  Damian Podoba, koordynator Kreskonu 2012

  Autor: the hell
  Co w Games Roomie piszczy?

  2012-03-16

  Każdy doskonale wie, że konwentowy Games Room jest jednym z najważniejszych miejsc w czasie trwania imprezy. Nie sleepy, nie organizatorka, już nawet nie sala konkursowa - Games Room. Będziemy się starać, żeby na tegorocznym Kreskonie miejsce to stało się źródełkiem dobrej zabawy dla każdego kto je odwiedzi.

  Dzięki wsparciu wydawnictwa Let''s Play bedziecie mogli zagrać we wciągającą grę Labirynth: The Paths of Destiny, która jest doskonale zaprojektowana i mimo pozornego ogromu niesamowicie grywalna.

  Zasoby kreskonowego Games Roomu powiększą się też dzięki grom wypożyczonym z Centrum Gier Rebel. W jakiej liczbie i jakich tytułach poinformuję w przyszłości.


  Oczywiście to nie koniec nowinek związanych z Games Roomem, ale nie wszystko na raz ;)


  Autor: the hell
  Nowa Fantastyka 04/2012 - zapowiedź

  2012-03-23

  Szanowni Państwo!

  Już na rynku kwietniowy numer miesięcznika "Nowa Fantastyka".
  Temat numeru - "Gra o tron"
  Od tego numeru jest do pobrania fragment "NF" w formacie pdf, który znajdziecie tutaj.

  A w numerze:

  "Starcie królów" - temat z okładki. Artykuł Jerzego Rzymowskiego - wszystko o II sezonie serialu HBO "Gra o tron".

  "Czy to podchwytliwe pytanie?" - z Sir Terrym Pratchetem rozmawia Neil Gaiman.

  "Fani na ratunek" - Artykuł Marka Grzywacza o tym, jak fani ratują seriale przed zdjęciem z anteny.

  "Niebezpieczne zabawy z Lokim" - Artur Szrejter o Lokim - nordyckim bogu ognia.

  Rady dla piszących - piąty odcinek "jak pisać" Michaela J. Sullivana.

  Ponadto: felietony Jakuba Ćwieka, Petera Wattsa, Rafała Kosika i Łukasza Orbitowskiego, opowiadania polskie i zagraniczne, recenzje książek, komiksów i filmów.

  Na deser 4 konkursy dla czytelników! Do wygrania: "Morska straż", "Księgi Nomów", "Nieśmiertelny" oraz "Rekless. Kamienne ciało".

  Zapraszam serdecznie do lektury! Artur Kaczorek

  Autor: Artur Kaczorek
  Kreskon 2012 rośnie w siłę

  2012-03-23

  Swojego wsparcia udzieli nam sklep AX, który w swojej ofercie ma koszulki, bluzy i inną odzież z oryginalnymi nadrukami. Zachęcamy do odwiedzenia strony sklepu i zapoznania się z bogatą gamą wzorów, które mogą być Wasze. Radzimy też śledzić naszą stronę, bo program zacznie pojawiać się wkrótce, a nie wiadomo gdzie i co będzie można wygrać ;)

  Autor: the hell
  Formularz zgłoszeniowy

  2012-03-23

  Uruchomiony został formularz zgłoszeniowy, dla osób chcących przesłać propozycje programowe, które chcą prowadzić na Kreskonie. Znajdziecie go w zakładce Program.

  Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia lub przesyłania swoich punktów programu bezpośrednio na adres kreskon.program@gmail.com. Dla twórców programu zniżki akredytacyjne!

  Przez formularz możecie zgłaszać się również do obsługi konwentowej. Wtedy również czeka na Was zniżka.


  Autor: the hell
  Mnoży się ilość "portali"

  2012-03-28

  Co raz to nowe wrota do światów otwierają się głosząc wieść o nadchodzącym Kreskonie! Mamy nadzieję, że informacje dotrą do wielu poszukiwaczy przygód, którzy 10 sierpnia wkroczą do naszego królestwa.

  Czasu jest jeszcze sporo więc mam nadzieję, że przybędzie zarówno kolejnych głosicieli patronujących naszej imprezie jak i dobroczyńców którzy będą ją wspierać. Jeśli ktoś ma pomysł jak promować Kreskon to może śmiało pisać na adres: kreskon.patronat@gmail.com, inne sprawy związane z organizacją przesyłajcie na adres główny. Żadna wiadomość nie zostanie bez odpowiedzi.


  Autor: the hell
  TROM na Kreskonie

  2012-03-30

  Blog autorskiej gry fabularnejBędzie eRPeGowo: Twórcy autorskiej gry fabularnej - TROM podczas Kreskonu zaprezentują swój system! Będziecie mieli też okazję spróbować własnych sił w grze i poznać czwarte tysiąclecie na swojej skórze. Szczegółowe informacje już wkrótce w dziale Program.


  Autor: TROM
  Książki to siła kultury

  2012-03-31

  Serwis poświęcony książkomBookeriada to miejsce, przede wszystkim, dla krakowskich czytelników - centrum informacji o wydarzeniach literackich, wiadomości ze świata książek, ciekawe znaleziska, konkursy z nagrodami, a także projekt cyklicznych imprez pt. Drugie Życie Książki, mający na celu promowanie kultury czytania i wykorzystanie potencjału tradycyjnych, papierowych dzieł, które ciągle są zakupem stosunkowo drogim.

  Patronujemy nad Kreskonem i zapraszamy na naszą stronę.


  Autor: Bookeriada
  Pierwsza porcja programu

  2012-04-03

  Mimo odległego terminu mamy już dla Was małą porcję programu. Kilka prelekcji i konkursów znajdziecie w zakładce Program. Będzie tego więcej. Będzie ciekawie. Będzie wkrótce, tj. mam nadzieję, ża druga porcja powędruje na stronę już pod koniec tego tygodnia :)


  Autor: the hell
  Oberża Pod Smoczym Skrzydłem

  2012-04-04

  Oberża Pod Smoczym Skrzydłem
  W swoje progi zaprasza Oberża "Pod Smoczym Skrzydłem" startujące forum o tematyce fantastycznej posiadające godne pochwały aspiracje. Zachęcam do rejestracji na forum i przyczyniania się do jego rozwoju. Cały czas trwają prace nad jego układem więc każdy nowy członek będzie mile widziany podobnie jak dobre pomysły i ciekawe rozwiązania.

  Oberża patronuje Kreskonowi :)


  Autor: the hell
  Premiera Alkaloidu

  2012-04-06

  Dziś premiera Alkloidu Aleksandra Głowackiego, chempunkowej powieści, której bohaterami są m.in. Stanisław Wokulski, Witkacy, Winston Churchill i Nikola Tesla. Tego samego dnia do księgarń trafią wznowione w twardej oprawie Vertical i Mars Rafała Kosika. Wszystkie te książki można nabyć w bardzo atrakcyjnym Alkasuperpacku.

  Więcej na ten temat przeczytacie na stronie Tomaszowskiego Klubu Fantastyki. Zapraszamy i zachęcamy do zakupu!

  Książki Wydawnictwa Powergraph będziecie mogli wygrać na kreskonowych konkursach :)


  Autor: Powergraph
  Nowiny Kreskonowe

  2012-04-12


  Podczas Kreskonu bedziecie mogli wzbogacić się o znakomite podręczniki do systemu ROBOTICA! Z uwagi na rosnącą liczbę patronów i sponsorów "przewijarka" została podzielona na dwie części aby zyskać na przejrzystości. Mam nadzieję, że dzięki temu zarówno sponsorzy jak i patroni w jeszcze wiekszej liczbie zainteresują się Kreskonem :)

  Wkrótce kolejna dawka programu więc śledźcie naszą stronę na bieżaco, żeby wiedzieć z czego szkolić się by zgarnąć nagrody w czasie konwentu :)

  Naszej stronie stuknęło już ponad 2000 odwiedzin - czekamy na 2500, to taka ładna liczba ;)


  Autor: the hell
  Soul Ninja zaprasza

  2012-04-13

  Soul Ninja
  Zapewne każdego ostatnimi czasy spotkała seria rozczarowań ze strony for PBF o tematyce Naruto. Pomimo sporego napływu for tego typu ich wykonanie przeważnie było niedokładne - czy fabularnie, mechanicznie, a czasami i strona graficzna pozostawiała wiele do życzenia. Zmęczeni błędami tego typu ludzie zebrali się i utworzyli solidną ekipę. Każdy z nich posiadając swój bagaż doświadczeń dodał coś od siebie przyczyniając się tym samym do powstania nowego, świetnego projektu - Soul Ninja. Forum pomimo swego szybkiego, dynamicznego startu zyskało w krótkim okresie czasu wielu aktywnych graczy. Może to właśnie dlatego, że posiadało to czego wielu ludziom właśnie w forach tego typu brakowało? Forum bowiem działało na systemach fabularnych zaplanowanych i rozpisanych przez wielu ambitnych weteranów w owej dziedzinie. Czy też ciekawie skomponowana grafika, spajająca wszystko w finezyjną całość. Niemniej jednak forum stale przyciąga uwagę nowych graczy - bo to dla nich zostało stworzone. Pozdrawiamy i zapraszamy do gry.


  Autor: Administracja Soul Ninja
  Czarna Materia sponsoruje Kreskon

  2012-04-14

  Czarna MateriaDo Sponsorów Kreskonu dołączyło Wydawnictwo Czarna Materia - wydawca cyfrowego komiksu "Konstrukt" z akcją osadzoną na Lubelszczyźnie.

  Zapraszamy do odwiedzenia strony Czarnej Materii.


  Autor: the hell
  Konkurs na hasło promujące Kreskon 2012!

  2012-04-16

  Na stronie głównej Kreskonu wybiło 2500 odwiedzin i zgodnie z obietnicą ogłaszamy konkurs.


  Nie będzie żadnych trudnych pytań ani tworzenia długich opowieści, wystarczy, że wymyślicie krótkie hasło promujące Kreskon i nawiązujące do motywu przewodniego konwentu czyli fantasy. Hasło musi być uniwersalne, oraz ładnie współgrać w zestawieniu KRESKON 7 + (wasze hasło).

  Swoje propozycje wysyłajcie na adres kreskon.konkurs@gmail.com. Konkurs kończy się 15 maja! Wybierzemy najlepsze hasło, a jego twórca zostanie nagrodzony darmową wejściówką na konwent, zestawem komiksów wydawnictwa Czarna Materia i nagrodą niespodzianką. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 20 maja. Nagrody będą do odebrania w czasie konwentu, ale nie wykluczamy możliwości przesłania ich w szczególnych wypadkach do zwycięzcy.


  Autor: the hell
  Grabarz Polski patronuje

  2012-04-19

  Kreskonowi patronuje Grabarz Polski -> https://www.facebook.com/GrabarzPolski darmowy miesięcznik zajmujący się szeroko pojętym horrorem, a także thrillerem, kryminałem i fantastyką. Pobierz już teraz z www.grabarz.net!


  Autor: Grabarz Polski
  Stefan Darda gościem Kreskonu!

  2012-04-19

  Stefan Darda urodzony w Tomaszowie Lubelskim pisarz bestsellerowych horrorów, który zadebiutował w 2009 roku książką "Dom na Wyrębach" odwiedzi Kreskon!

  Dla wszystkich fanów twórczości Stefana mamy nie lada gratkę: niesamowitą wycieczka do Słonecznej Doliny w której udział weźmie sam autor! Więcej szczegółów wkrótce.

  Zapraszamy na stronę naszego gościa i Honorowego Członka Klubu "Szept Wschodu" - http://stefandarda.pl/ śledźcie informacje o zbliżającej sie premierze ostatniej części Czarnego Wygonu pt. "Bisy". Już wkrótce w księgarniach!


  Autor: the hell
  Konkurs na plakat!

  2012-04-23

  Ruszamy z kolejnym kreskonowym konkursem! Tym razem dotyczy on zaprojektowania plakatu na tegoroczny Kreskon. Zwycięski projekt zostanie wykorzystany w akcji promocyjnej konwentu, a jego autor otrzyma fantastyczne nagrody. Również twórcy dwóch kolejnych plakatów zostaną nagrodzeni, a nie wykluczone, że sypnie się garść wyróżnień.

  Szczegółowy regulamin znajdziecie pod adresem: http://mx.foxnet.pl/kreskon2012/regulamin.html. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.


  Wierzcie mi nagrody będą wartościowe i znakomite :)


  Autor: the hell
  Wspierają nas kolejne instytucje :)

  2012-04-25

  Do Kreskonu jeszcze dużo czasu, a my pracujemy. Do grona sponsorów dołączli: Studio Pro Arte, Wydawnictwo COMM, Wydawnictwo Esprit, Sklep GOODS. Każda z tych firm ma różne specjalizacje tak więc zachęcamy do odwiedzenia ich stron i zapoznania się z ofertą :)

  Nie samymi sponsorami żyje konwent. Dołączyli także nowi patroni medialni, a wśród nich Fantastyczna telewizja internetowa - Raport Obieżyświata i serwis fantastyczny Poltergeist.

  Sponsorzy, patroni i instytucje wspierające... Jednak czym jest konwent bez programu, a nade wszystko bez uczestników? No właśnie, dlatego zachęcam gorąco do przesyłania swoich propozycji programowych i planowania swojego drugiego sierpniowego weekendu z celem -> Kreskon :)


  Autor: the hell
  Wieści z działu współpraca

  2012-05-10

  Enigma - Klucz do tajemnic

  Weekend majowy już za nami więc pora zakasać rękawy i działać. Bardzo miło mi, że mogę ogłosić informację o nawiązaniu współpracy z wydawcą czasopisma Enigma. Szukajcie w kioskach nowego numeru, który ukaże się już 6 czerwca :)


  Do grona naszych sponsorów dołączyły sklepy: Topdeck,Karoka i V-sklep. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich fantastycznym i ciekawym asortymentem.


  Autor: the hell
  Fu Kang sponsorem Kreskonu

  2012-05-18

  Wydawnictwo Fu Kang

  Wydawnictwo Fu Kang powstało w 2005 roku, początkowo z myślą o propagowaniu kultury, cywilizacji i filozofii Chin oraz sztuk walki. Pozostajemy wierni tej części naszej osobowości po wschodniej stronie. Od jakiegoś czasu jednak bardziej nas pociąga strefa mroku. To przestrzeń, którą wypełniają fantastyka, horror, powieść gotycka, thriller psychologiczny. Przedstawiamy polskim czytelnikom nieznane u nas dzieła francuskojęzycznej Kanady.

  W roku 2011 przekonaliśmy się, że również rodzimi autorzy grozy zasługują na uznanie i od tego czasu skupiamy się na polskich twórcach - utalentowanych, pełnych nowych pomysłów co do treści i formy. Dla równowagi zdarza nam się popijać herbatę dumając nad odpowiedziami na odwieczne pytania o tym, co ważne dla każdego z nas bez względu na płeć. Po odważną literaturę dla niebanalnych czytelników i niebanalną literaturę dla odważnych zapraszamy do naszej KSIĘGARNI POD NIETOPERZEM, która znajduje się w Hali Kopińskiej (I piętro) przy ul. ppłk. Grzymały-Sokołowskiego 2 w Warszawie oraz na www.fukang.pl.


  Autor: Wydawnictwo Fu Kang
  Rośniemy :)

  2012-05-18

  Kolejne wydawnictwa dołączyły do grona sponsorów Kreskonu! W naszych konkursach będziecie mogli wygrać książki ufundowane przez Wydawnictwo Bona oraz Wydawnictwo G+J. Wierzcie mi będzie o co walczyć :) Póki jeszcze zostało do Kreskonu trochę czasu to możecie zapoznać się z ich asortymentem na powyższych stronach do czego gorąco zachęcam.


  Wydawnictwo Bona Gruner+Jahr Polska


  Zachęcam do udziału w wydarzeniu "Kreskon", przy 100 biorących udział losujemy nagrodę książkową i wejściówkę! Potem kolejną i tak dalej ;)


  Autor: the hell
  Wyniki konkursu na hasło konwnetu

  2012-05-20

  Zgodnie z obietnicą czas na wyniki konkursu na hasło reklamowe Kreskonu!

  Zwycięstwo przypadło autorowi hasła:
  "Wejdź do magicznego świata fantastyki!"

  Przyznane zostały także dwa wyróżnienia. Otrzymują je autorzy haseł:
  "POCZUJ FANTASY NA WŁASNYM CIELE!"
  "Zabierz swego smoka na spacer"

  Nagroda główna to darmowa wejściówka na konwent, zestaw komiksów wydawnictwa Czarna Materia i książkowa niespodzianka.
  Wyróżnienia zostają nagrodzone darmowymi wejściówkami na konwent. Autorzy powyższych haseł zostaną poinformowani drogą mailową :)

  Jednocześnie przypominam o wciąż trwającym konkursie na plakat Kreskonu! Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.


  Autor: the hell
  Kolejne wieści konwentowe

  2012-05-24

  Szeregi sponsorów Kreskonu wsparły dwie kolejne instytucje - Wydawnictwo Portal oraz sklep gothic & fantasy Luna Market! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą. Oj jest w czym wybierać :)

  W zakładce "Program" znajdziecie również kolejną dawkę propozycji programowych, w tym konkursów i turniei gdzie do wygrania będą min. nagrody ufundowane przez wspomnianych sponsorów. Program czeka też na wasze zgłoszenia więc korzystajcie z formularza lub ślijcie swoje pomysły na adres: kreskon.program@gmail.com. Dla twórców przywidziane zniżki akredytacyjne!

  Przypominamy też o trwającym konkursie na plakat promujący Kreskon! Regulamin znajdziecie tutaj.


  Autor: the hell
  Czarny Wygon. Bisy - trailer

  2012-05-24

  Trailer nadchodzącej książki Stefana Dardy. "Bisy" są zakończeniem trylogii "Czarny Wygon". Jej akcja dzieje się na Roztoczu, więc co tu dużo mówić - trzeba oglądać, czytać i promować te piekne tereny. Sam autor spotka się z Wami na Kreskonie, a co więcej... już niebawem :)


  Autor: Stefan Darda
  Konkurs na plakat przedłużony!

  2012-06-01

  W związku z decyzją organizatorską ogłaszam, że konkurs na plakat reklamujący Kreskon zostaje przedłużony do dnia 22 czerwca br.

  Wprowadzone zostały małe zmiany w regulaminie, z którymi możecie zapoznać się tutaj.

  Za wynikłą sytuację przepraszamy. Jest ona podyktowana niezależnymi od organizatorów zmiennymi. Zachęcamy do przesyłania swoich prac. Do zgarnięcia znakomite nagrody!


  Autor: the hell
  Darek Kocurek na Kreskonie

  2012-06-29

  Na Kreskonie będziecie mogli spotkać się ze znakomitym grafikiem, autorem okładek do wielu książek, w tym tych napisanych przez Stefana Dardę. Dokładnie, odwiedzi nas Darek Kocurek. Zapoznajcie się z jego pracami na stronie autorskiej: http://www.darekkocurek.com/  Udanych wakacji, tylko pamiętajcie, że 10-12 sierpnia macie już zarezerwowany na Kreskon!  PS. Jako zadośćuczynienie za długą ciszę mam dla Was dodatkową informację. Będziecie mogli w czasie Kreskonu zagrać w różne gry elektroniczne :) Póki co tyle, szczegóły wkrótce.


  Autor: the hell
  Wyprawa do Słonecznej Doliny

  2012-07-08

  Kolejna kreskonowa atrakcja ujawniona! Dzięki współpracy z główny sponsorem imprezy - Biurem Podróży Quand będziecie mogli wziąć udział w niesamowitym przedsięwzięciu - wycieczce w tereny znane Wam z kart powieści Stefana Dardy!


  Czekają na Was niesamowite opowieści i odkrywanie tajemnic przepięknych terenów Roztocza. Kto wie może spotkamy kogoś z bohaterów książek?
  Na trasie będą czekały na Was liczne atrakcje i konkursy, w których można będzie wygrać fantastyczne nagrody (min. trzy wycieczki do Lwowa!).
  Osoby chętne proszone są o mailowe zgłaszanie się na adres kreskon@gmail.com. Wiadomość proszę zatytułować "Wyprawa", a w treści wpisywać imię, nazwisko oraz datę urodzenia! Dane te potrzebne będą do ubezpieczenia uczestników. W przypadku pytań proszę o dopisywanie ich po wpisaniu swoich danych w treści maila. Liczba miejsc jest ograniczona i decydować będzie kolejność zgłoszeń!


  W planie wyprawy jest:
  - wyjazd spod szkoły konwentowej ok. 22.00 w piątek
  - zwiedzanie Słonecznej Doliny
  - spotkanie ze Stefanem Dardą i Darkiem Kocurkiem na miejscu akcji powieści
  - ognisko u celu wyprawy
  - ciepłe napoje i coś na ząb
  - konkursy przy ognisku (również z wiedzy książkowej)
  - niesamowite przeżycia związane z nocną wyprawą w nieznane :)
  - powrót ok. godziny 3.00 na miejsce konwentu


  Serdecznie zapraszamy do udziału!


  Autor: Quand
  Racial Wars na Kreskonie!

  2012-07-23

  Wydawnictwo Pentakl - Racial Wars

  Po raz pierwszy na konwencie odbedzie się prezentacja kolekcjonerskiej gry karcianej Racial Wars!

  Swój tytuł zaprezentują przedstawiciele Wydawnictwa Pentakl. Będziecie mieli okazję spotkać się z nimi, porozmawiać. Poznacie reguły gry a potem bedziecie mogli spróbować swoich sił w turnieju.

  Na stoisku Wydawnictwa będziecie mogli kupić zestawy Racial Wars, żeby szkolić się w grze na kolejne spotkania :)


  Autor: Wydawnictwo Pentakl
  Ostatnie chwile na zgłoszenia

  2012-08-01

  Do Kreskonu zostało już mało czasu. To ostatnia szansa, żeby zgłosić punkty programu i/lub zapisać się do obsługi. Na Wasze zgłoszenia czekam do soboty (4 sierpnia) do godziny 23.59! Zarówno za program jak i obsługę przewidziane są zniżki akredytacyjne i inne niespodzianki! Zgłoszenia wysyłajcie na adres: kreskon.program@gmail.com Dostępne są też ostatnie miejsca na Wyprawę do Słonecznej Doliny! Zgłoszenia kierujcie na adres kreskon@gmail.com pod tytułem "Wyprawa" w treści wpisując imię, nazwisko i datę urodzenia.


  Z uwagi na umiejscowienie imprezy obowiązuje na Kreskonie całkowity zakaz posiadania i spożywania alkoholu! Zgodnie z decyzją dyrekcji szkoły naruszenia w tym temacie nie będą tolerowane i odbiją się na wszystkich uczestnikach imprezy.


  Wkrótce pojawi się rozpiska programowa (po niedzieli) oraz mapa pokazująca drogę do szkoły konwentowej i oświadczenie dla opiekunów, które muszą przywieźć ze sobą osoby niepełnoletnie.


  Autor: the hell
  Informacje konwentowe

  2012-08-06

  Tak to jest, że w natłoku pracy umykają rzeczy najważniejsze. Kreskon Kreskonem, ale gdzie on w ogóle jest?! Otóż szkołą konwentową jest w tym roku ponownie Zespół Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego przy ulicy Wyspiańskiego 8 w Tomaszowie Lubelskim.


  Możecie zapoznać się również z programem imprezy zamieszczonym w tabeli godzinowej.


  Wkrótce na stronie do pobrania oświadcznie dla opiekunów osób niepełnoletnich, które chcą wziąć udział w Kreskonie. Pojawi się również mapka pokazująca dojazd do szkoły konwentowej.


  Autor: the hell
  Pliki do pobrania

  2012-08-07

  Uczestnicy mogą zapoznać się z mapą dojazdu na konwent gdzie zaznaczone są ważne miejsca i przede wszystkim szkoła konwentowa.


  Dla osób niepełnoletnich przyjeżdżających na konwent oświadczenie do pobrania i wydrukowania: Oświadczenie opiekuna. Proszę podejść do tego poważnie, ponieważ przy akredytacji może okazać się, że będą problemy.
  Osoby niepełnoletnie które zgłosiły się na Wyprawę do Słonecznej Doliny otrzymają drugie oświadczene drogą mailową jeszcz dziś.


  Osoby, które martwią się bezpieczeństwem imprezy mogę uspokoić, będzie nad nami czuwać na nocnych dyżurach firma ochroniarska BSI.


  Autor: the hell
  Wejdź do magicznego świata...

  2012-08-09

  Nowa wersja tabelki do pobrania: tutaj Znając życie jeszcze coś się zmieni, ale wtedy będziemy już o tym informować na miejscu. Trzymajcie też kciuki, żeby nie miał racji ;)


  Takim przedkonwentowym niusem przypominam w skrócie: Wśród atrakcji spotkanie autorskie ze Stefanem Dardą, Dariuszem Kocurkiem, Danielem Grzeszkiewiczem i Dominikiem Szcześniakiem. Będzie też spotkanie z Wydawnictwami Fabryka gier Historycznych oraz Ważka. Pojawią się twórcy gry fabularnej TROM. Dzięki sklepowi Virtual będziecie mogli pograć w gry konsolowe, a fani gier bez prądu znajdą coś dla siebie w niemałym Games Roomie! Na przygotowanych specjalnie dla Was stoiskach kupicie zegarki, gry, książki i komiksy, bedzie też biżuteria :)
  W programie mnóstwo konkursów i turniejów, w których na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
  Pamiętajcie o zabraniu karimat i śpiworów, o ile znajdziecie czas na spanie :) Zapraszamy - Tomaszów Lubelski, 10 sierpnia, ul. Wyspiańskiego 8 - Kreskon 7!
  Wejdźcie do magicznego świata fantastyki!


  Tuż po konwencie będzie dla Wszystkich ogłoszony jeszcze jeden konkurs, chyba największy ze wszystkich internetowych :) Czemu dopiero po? Konwent ma być dobrą zabawą więc czemu mamy kończyć ją z wybiciem godziny 15 w niedzielę? ;)


  Autor: the hell
  Podziękowania

  2012-10-07

  Po długiej ciszy związanej z niezależnymi przyczynami przychodzi czas na to co uczynione powinno być już dawno. Podziękowania!


  Jako organizatorzy Kreskonu 2012 chcemy serdecznie podziękować wszystkim instytucjom, które wspierały Kreskon finansowo, rzeczowo, merytorycznie, reklamowo i poprzez swoją obecność na konwencie. Podziękowania dla Zespołu Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, Starostwa Powiatowego Tomaszów Lubelski, Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski, Biura Turystycznego Quand, Spółdzielni Mieszkaniowej w Tomaszowie Lubelskim, biura inżynierskiego Matej&Matej, sklepu Papierek, TKS Tomasovi OSiR, masarni Wrębiak i Witkowski, księgarni Papirus, sklepu Virtual, Centrum Gier Rebel, wydawnictwa Granna, Centrum Gier Bard, wydawnictwa Piatnik, wydawnictwa Kuźnia Gier, wydawnictwa Videograf II, wydawnictwa Egmont, wydawnictwa Prószyński i S-ka, czasopisma Nowa Fantastyka, czasopisma Enigma, Fabryki Gier Historycznych, sklepu Mad-Artisans, wydawnictwa Insignis, wydawnictwa G+J, wydawnictwa Let?s Play, wydawnictwa Bona, wydawnictwa Oficynka, wydawnictwa Powergraph, wydawnictwa Ważka, wydawnictwa Timof, wydawnictwa Replika, wydawnictwa Pro-Arte, wydawnictwa Fukang, wydawnictwa Esprit, wydawnictwa Czarna Materia, wydawnictwa Comm, sklepu Goods, sklepu Top Deck, sklepu Karoka, sklepu Onyks, sklepu Polukasz, sklepu Hinamatsuri, sklepu Luna Market, sklepu AX, sklepu Drobiny Czasu, wydawnictwa Cyfrografia, Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki ?Cytadela Syriusza? oraz portali internetowych i patronów medialnych: Paradoks, Valkiria, Poltergeist, Fabularny.net, Grabarz Polski, Szuflada, Bookeriada, Zamek Drachenfels, AGW.info, EFantastyka, Warlord, Secretum, Bestiariusz, Tawerna RPG, Tomaszów Lubelski - dobre strony naszego miasta, Pod Grzechoczącymi Kośćmi, Strefa RPG, Q-Fant, TROM Blog, Unreal Fantasy, Fairy Tail, Brootherhood of the Sith, Oberża pod Smoczym Ogonem, Board Time, Kulturopolis, Anime Dream, Zielona Wieża, Insimilion, Soul Ninja, Portal Pisarski, Trek.pl, RPGamer, Raport Obieżyświata, 21 wiek, Wielka Rzeczpospolita, Larpownia, RPG Zona, Humor i Satyra Sadurski, Przez Historię, Tygodnik Tomaszowski.


  Wielkie podziękowania należą się gościom konwentu, Stefanowi Dardzie, Dariuszowi Kocurkowi, Dominikowi Szcześniakowi i Danielowi Grzeszkiewiczowi. Bez ich obecności nasz impreza byłaby dużo uboższa. Nie mniej dziękujemy również osobom które opiekowały się stoiskami obecnymi na Kreskonie: sklepowi Mad Artisans, sklepowi Virtual, wydawnictwom Ważka i Timof, Drobinom Czasu, księgarni Papirus. Dziękujemy za uświetnienie Kreskonu 2012 Waszą obecnością!


  Dziękujemy też Wam, wszystkim uczestnikom tegorocznego Kreskonu. Bez Was takie imprezy nie mają sensu, więc przybywajcie licznie i zabierajcie ze sobą znajomych i przyjaciół. Dziękujemy za to, że byliście i razem z nami dobrze się bawiliście! Do zobaczenia na 8. Kreskonie, 16 sierpnia 2013 (a może i wcześniej ;) )


  Autor: Organizatorzy
  Oficjalna fotorelacja z Kreskonu 2012

  2012-10-07

  Oficjalna relacja do obejrzenia w całości pod tym adresem oraz wkrótce na stronach naszych patronów medialnych.

  Poniżej przedstawiamy kilka ujęć na zachętę :) Kto nie był, niech żałuje i już pakuje się na przyszły rok :)  Autor: the hell  Dwumiesięcznik fantastyczno-kryminalny
  Blog autorskiej gry fabularnej
  Serwis poświęcony książkom


  Secretum
  Bestariusz - potwornie fantastyczny
  Fabularny.net
  Zamek Drachenfels

  Tawerna RPG
  Szuflada - magazyn kulturalno-literacki
  Efantastyka
  Tomaszów Lubelski - dobre strony naszego miasta
  Twój Wortal Fantasy
  Pod Grzechoczącymi Kośćmi
  Serwis fantastyczny
  Paradoks
  Fairy-Tail
  Brotherhood of the Sith
  Board Times
  Kulturopolis
  Anime Dream
  Zielona Wieża
  Insimilion
  Soul Ninja

  Star Trek, Sci-Fi, Fantastyka, Seriale, Filmy - Trek.pl
  Droga do świata gier - RPGamer
  Najgorsze stało się prawdą!
  Stefan Darda - strona autorska
  Fantastyczna telewizja internetowa
  Zrodzony z fantastyki - Poltergeist
  Enigma - Klucz do tajemnic
  Wielka Rzeczpospolita
  Serwis o Live Action Role-Playing
  Zona RPG
  Humor i rozrywka Sadurski.com
  Przez Historie
  T&M Studio
  Tygodnik Tomaszowski