W tym roku planujemy dla Was kilka bloków programowych. Na pewno będzie to blok związany z motywem przewodnim - fantasy czyli zamki, księżniczki, rycerze, krasnoludy, elfy i wszelkie inne skojarzenia z tym tematem jakie przyjdą Wam do głowy. Jest ich mnóstwo toteż zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie strojów. Prócz tego nie zabraknie punktów programu dla miłosników mangi, anime i kultury japońskiej. Pojawią się też tradycyjne bloki tj. ogólno-fantastyczny tym razem zaprawiony odrobiną historii i konkursowy, którego żadną siłą zabraknąć przecież nie może :) Mamy nadzieję, że dopiszą punkty programu związane z grami RPG. Program to rzecz niezwykle ruchoma, do ostatnich chwil podatna na zmiany, jednak w wielkim stopniu zależna od Was. Tak więc jeśli macie pomysł na jakąś ciekawą prelekcję, porywającą dyskusję czy wymagający konkurs to zgłaszajcie je bez chwili zastanowienia na adres: kreskon.program@gmail.com!

Zgłoś swój punkt programu!

Zachęcamy do zgłaszania punktów programu przez poniższy formularz lub dla osób anty-formularzowych, bezpośrednio na adres: kreskon.program@gmail.com.
Dla twórców oczywiście przewidujemy zniżki przy akredytacji i miłe niespodzianki :) Poniżej przedstawimy schemat wg którego zgłaszajcie swoje punkty programu. Wszystkim ułatwi to życie i sprawi, że łatwiej będzie dojść ładu kto, co, jak długo itp. itd.


Formularz zgłaszania punktów programu:
* - oznacza pola wymagane.


Słowo od organizatorów: Oczywiście jeśli twórców punktu jest więcej niż jedna osoba to prosimy o wypisanie wszystkich. Ważna rzecz tyczy się opisu - nie raz zdarzało się, że potrzeba było uzupełniać opisy, bo autorzy do ostatniej chwili nie przesłali swojej propozycji. Czas prelekcji, dyskusji i konkursów najlepiej zgłaszać na 1-2 godziny zegarowe, inne atrakcje zależnie od potrzeby, jednak starajcie się przemyśleć jak długo może zająć prowadzenie Waszego punktu tak, żeby w trakcie imprezy nie okazało się, że zaplanowany na 3 godziny pokaz zakończy się po 1,5 godznie. Zgłaszajcie jakich materiałów potrzebujecie do prowadzenia danego punktu. Nasze możliwości nie są bardzo szerokie, ale zrobimy co będziemy mogli. Ważne żebyśmy wiedzieli wczesniej, a nie w ostatniej chwili na godzienę przed startem konkursu czy prelekcji, bo wtedy szanse na powodzenie będą znikome. Pamiętajcie też o zniżkach. Wydaje nam się, że warto. ;)
Blok fantasy

Autor Tytuł Opis
Wiktor "Fridjof" Łyżwa Herosi Asgardu - włócznią, młotem i podstępem Prelekcja odsłaniająca ( a czasem wręcz obnażająca) szczegóły największych przygód, najbardziej heroicznych bogów wszechczasów. Zobacz jakie zmagania prowadzili bogowie mroźnej Północy, jak wychodzili z niewyobrażalnych obsesji zaskakując przy tym przeciwnika a często i siebie. W rolach głównych: Odyn - masochistyczny, wiecznie knujący król bogów i bóg królów, Thor - niepowstrzymany bóg błyskawic i gromów, Loki - siewca chaosu i mistrz mistyfikacji. A także nieugięty i prawy Tyr, wszystkowidzący strażnik Bifrostu - Heimdall, seksowna mistrzyni magi i miłości - Freya. A wszystko to okraszone gigantyczną dawką olbrzymów wszelkiej maści, potworów pożerających Słońce, krasnoludów kujących Niewyobrażalnie Epickie Itemy, Alfów chędożących się po kontach i próbujących się w tym wszystkim odnaleźć ludzi.
Damian "the hell" Podoba Vea - autorski świat fantasy Na prelekcji przedstawię świat nad którym pracuję. Trochę stworzeń, mitologii, kalendarium. Wyłapujcie nieścisłości i wysuwajcie propozycje i pomysły, najciekawsze zostaną docenione i wykorzystane w finalnej wersji :)
Wiktor "Fridjof" Łyżwa Bogowie wszystkich mitów łączcie się! Z tej prelekcji dowiesz się o najdziwniejszych, najbardziej szokujących i najbardziej pokręconych mitach w dziejach ludzkości. Jedyny w swoim rodzaju przegląd mitologii afrykańskiej, amerykańskiej, azjatyckiej, kananejskiej, germańskiej, słowiańskiej, eskimoskiej, klasycznej, hinduskiej i wielu innych. Dowiedz się o bogach i boginiach o których wcześniej nie miałeś pojęcia. Bóg - pająk kradnący jądra tygrysowi, kobieta-kukurydza, matriarchalna święta Trójca Bogini Wojny, bogowie odzierający się ze skóry to tylko wierzchołek góry lodowej. Chcesz wiedzieć więcej? Przyjdź! Odlot gwarantowany!

Blok ogólnofantastyczny

Autor Tytuł Opis
Stefan Darda Spotkanie autorskie Już niedługo premiera trzeciego tomu poweści "Czarny Wygon", może uda nam się nakłonić autora do ujawnienia skrawka fabuły? Warto też pytać o plany na przyszłość, zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego :)
Dariusz Kocurek Spotkanie autorskie Czy ciężko jest być grafikiem projektującym okładki do horrorów? Jak wygląda współpraca na linii grafik - autor? To na pewno nie jedyne pytania jakie można zadać naszemu gościowi.
Wydawnictwo Pentakl Spotkanie z wydawnictwem Pentakl Wydawnictwo przedstawi swoją najnowszą kolekcjonerską grę karcianą Racial Wars. Współtwórcy gry chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące zasad jak i powstawania świata Ithilion oraz planów na przyszłość. Nastąpi również krótki pokaz rozgrywki.
Marcin "Indiana" Waciński Warsztaty modelarskie z przymrużeniem oka, czyli miniatury okrętów nawodnych obu stron amerykańskiej wojny domowej. Proste freewarowe konstrukcje z papieru, zabawa taśma i nożyczkami w twórców floty obu stron. Steampunkowa przyjemność gwarantowana :)
Marcin "Indiana" Waciński Czy okręt podwodny może powstać z kotła parowozu? O konfederackim okręcie podwodnym CSS "Hunley" opowie znany zwolennik Południa :) czyli Marcin "Indiana" Waciński maski do nurkowania nie będą potrzebne :)
Maciej "Rid" Nieszporek Rasizm w świecie astralnym, czyli ludzkie spojrzenie na duchy Ludzie od wieków boją się duchów, demonów i bytów niematerialnych. Dlaczego tak jest? Bo nieznana osoba rozpuściła plotkę o złym duszku? Przyjdźcie na moją prelekcję, a dowiecie się czym są stworzenia astralne, ich rodzaje i zachowania.
Konrad "Kilm" Kowalski Bestiariusz lubelski - duchy i demony na Lubelszczyźnie Krótka prezentacja i przekrój przez wierzenia demoniczne i parademoniczne na Lubelszczyźnie. Czego się boją mieszkańcy Lublina? Jakie duchy można spotkać w regionie lubelskim? Te i inne pytania znajdą odpowiedź w prelekcji, która również prezentować będzie treści, na których prelegent bazował przy tworzeniu książki.
Konrad "Kilm" Kowalski Philip K. Dick - kto oszalał? Dyskusja dotycząca twórczości Philipa K. Dicka. Przedyskutujmy to jak biografia miała wpływ na jego twórczość, z czego Dick czerpał, jakie wysnuwał teorie oraz czy stworzony przez autora nurt s-f ma jeszcze jakieś szanse w dzisiejszej fantastyce?
Serwis Paradoks Warsztaty literackie-recenzencko Warsztaty składają się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas trwania warsztatów uczestnicy nauczą się jakich błędów unikać, z czym pracować oraz co jest ważne w pracy redaktora i korektora. Także sami spróbują poprawiać oraz redagować teksty. Warsztaty opiewają nie tylko na recenzje, ale także różne formy prozatorskie, głównie publicystyczne.
Fabryka Gier Historycznych Spotkanie z Wydawnictwem FGH Założyciele wydawnictwa opowiedzą o swojej grze i pokaża Wam na czym polega rozgrywka. Może przekonacie ich na odsłonięcie rąbka tajemnicy na temat najnowszych projektów nad którymi pracują.
Wiktor "Fridjof" Łyżwa Wikingiem być - czyli fakty i mity o morskich zbójach Prelegent, będący od 8 lat Waregiem ( co to jest Wareg dowiesz się na prelekcji), przedstawia jak funkcjonowało społeczeństwo wikingów. Postara się przy tym obalić wiele mitów, które przez lata nawarstwiły się o tej grupie ludzi, poczynając od rogów na hełmach a na proszku do prania kończąc. Ponadto dowiesz się jakie prawa przysługiwały kobietom i czemu potrafiły ubić kruka toporem z odległości 30 metrów, czemu tak fajnie handlowało się z wikingami i na czym polegało "cięcie" przez nich ceny, a także czemu wikingowie pojawiają się w Litaniach kościelnych. UWAGA! Prelekcja zawiera wyłącznie sprawdzone fakty jednak są one podane w dość niesprawdzonej formie, toteż uprasza się wszystkie osoby biorące odział w prelekcji o zachowanie wzmożonej ostrożności, zwrócenie uwagi na przelatujące włócznie i nie dokarmianie prelegenta.
Adam "mad" Bielecki Dyskusja o literaturze fantastycznej w ogóle i w szczególe Prowadzący zagłębi się w tajniki wartości które drzemią w książkach fantastycznych. Pamiętajcie jednak, że to dyskusja, więc nie pozwólcie mu przegadać tego czasu w pojedynkę.
Damian "the hell" Podoba 200 lat zakonu templariuszy Od Rycerzy Świątyni do heretyków czyli jak przebiegała kariera jednego z najbardziej znanych zakonów rycerskich. Prowadzący poruszy więcej faktów historycznych, ale może i na koniec znajdzie się chwila na teorie popularne.
Szymon "Syzmon" Barabasz Pirackie mity i morskie opowieści. Jak, gdzie, z kim i kiedy walczyli piraci? Czy ten styl życia był popularny? Co wspólnego mają "Piraci z Karaibów" z prawdziwymi morskimi rozbójnikami? Czy dalej można spotkać prawdziwego pirata? Na te i na wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w trakcie mojej prelekcji.

Blok gier

Autor Tytuł Opis
Łukasz "Dozer" Kalman, Iga "Yoshino" Łastówka Infinity Skirmishowy system bitewny. Jeżeli nic ci nie mówi ta nazwa to wyobraź sobie świat przyszłości, gdzie ludzkość sięgnęła gwiazd i podzieliła się na kilka zróżnicowanych frakcji. Dodaj do tego obcych kierowanych przez wyższą inteligencję, spory między nacjami i konflikt gotowy. Dodatkowo szczypta mechów, walk hakerów, samurajów, ciężkich pancerzy, świetnych modeli, nawiązań do popkultury i lekko mangowej stylistyki - oto jest Infinity.
Angelika "Mizu" Klimek Panel Neuroshimy Kilkugodzinny panel nt. Neuroshimy. Pierwsza godzina będzie krótką dyskusją o świecie. Następnie odbędzie się konkurs wiedzowy, na którym wykazać trzeba się będzie w dodatku kreatywnością.
Mariusz "Marius" Milczarczyk Kffiatki z sesji Komu to nie przydarzy się palnąć coś niejednoznacznego w sesji RPG? Któż to nieraz tworzył postać zbyt odbiegającą od normy? Panel dyskusyjny, w którym na jaw wyjdą te różne, głównie śmieszne, dziwactwa graczy.
Paweł Józefiak, Radosław Tendera Prezentacja TROM-a Autorzy opowiedzą o tym jak powstał system i jak się rozwijał. Omówią też świat gry oraz jej mechanikę. Nie szczędźcie im dociekliwych pytań.
Wiktor "Fridjof" Łyżwa Warahmmer 40k dla laików - Ork być największy i najźlejszy! Wahhhh! Ty chcieć wiedzieć czemu Orki być najfajniejszom, najtfartszom i najmondrzejszom rasom Warmłota? Ty chcieć wiedzić jak rozfalać miekkich rużowych ludziuf? I całą resztę tyż? Ty chcieć wiedzieć jak zrobić pożondne Waghhh! ze stompami, cichami i buchami? Ty dobrze tarfić. Tylko daj no te swoje zombki! Małe coś alem na gnata starczy. No! Pamiętaj: Whaaaaaaaaaaaaaaa!!! Czerwone jezd szypkie!
Wiktor "Fridjof" Łyżwa Warhammer 40K dla laików - Chwała Złotemu Tronowi Terry! Czyli historia Imperium Człowieka Pociaga Cie mroczne unniwersum Warhammera 40K, ale nie wiesz co to Eklezjarchat? Nie wiesz ile było Legionów Space Marinsów ? Kim był Solar Macharius? Zabawę psuje Ci fakt, iż nie potrafisz odpowiedzieć na pytania ile lat ma Imperator i skąd się wizą? Gdzie idą Space Marinsi po śmierci? Czemu psyker ginie jako pierwszy, gdy podnosi się mgła na pustyni? Skąd komisarz Yarrick wizą ten energo-szpon? Jeśli tak to przyjdź koniecznie i dowiedz się jak w bólach rodziło się pangalaktyczne Imperium jednego z najlepszych bitewniaków na świecie. Pamiętaj: Otwarty umysł jest jak forteca, której wrota są otwarte i niestrzeżone!
Wiktor "Fridjof" Łyżwa Warhammer 40K dla laików - Śmierć fałszywemu Imperatorowi! Czyli Chaos jest w nas. W ponurym świecie 41 milenium istnieje tylko wojna. Wojna z Chaosem! Poznaj przyczyny, przebieg i skutki Herezji Horusa, zobacz w co zmienili się niegdysiejsi czempioni ludzkości. A moze pociąga Cie jedna z Mrocznych potęg? Chcesz zbierać czaszki dla Khorna? Albo "pogadać" z demonetką Slaanesha? Nie wahaj się zatem i przyjdź. Pamiętaj: CZASZKI DLA PANA CZASZEK! I hmm.. mamy ciasteczka :)
Uwagi dodatkowe: Niepoczytalny prelegent - khornista, zasięg 2 metry, 5 dla broni improwizowanej, 15 dla broni miotanej. Zalecam oznaczenie stref :)
Adam "Godfather" Kolpaczewski Jak być dobrym Mistrzem Gry? Zabiłeś gracza? Jak zrobić aby Cię nie nienawidził? Prowadzący powie o dobrym prowadzeniu sesji i o tym jaki powinien być dobry prowadzący. Pobłażliwy czy konsekwentny? A może ma iść na rękę graczom?

Blok mangi & anime

Autor Tytuł Opis
Angelika "Mizu" Klimek Cthulhu w anime? Znasz Nyaruko-san? A może jeszcze nie słyszałeś o niej? Na prelekcji zobaczysz ją i jej przygody w krótkometrażowej ONA:) Zapraszam serdecznie do oglądania i omawaiania :)
Kinga "Chizu/Yuki" Szcześniak i Klaudia "Arti" Zygmunt Evil Cosplay Masz wyobraźnię? Umiesz zrobić coś z niczego? Wpadnij i pokaż nam swoje umiejętności twórcze i nie stchórz! :D
Kinga "Chizu/Yuki" Szcześniak Mangowe Puzzle Myślisz, że układanie puzzli jest proste i nudne? To się grubo mylisz! Przyjdź i sam/a zobacz!
Kinga "Chizu/Yuki" Szcześniak Panel o Kuroshitsuji Jesteś fanem tego Anime? A może czytałeś mangę? Czy też może jesteś anty-fanem "Kuroshitsuji"? Przyjdź i porozmawiaj z nami, a może Ci się spodoba i zmienisz swoje zdanie? Dowiedz się czegoś, czego w ogóle o nim nie wiedziałeś/aś.
Kinga "Chizu/Yuki" Szcześniak i Nina "Nin-chan" Glinka Hardcorowy Anime Konkurs! Uważasz się za wielkiego fana Anime? Myślisz, że "łut szczęścia" wystarczy, by wygrać? Udowodnij nam to! Łatwo nie będzie, bo mamy na Ciebie..HAKA!

Blok konkursowy

Autor Tytuł Opis
Dariusz Nowacki Konkurs bajkowy Jeśli lubisz bajki to konkurs wprost dla Ciebie. Przyjdź i przekonaj się jak dobrze je znasz.
Dariusz Nowacki Pokazywanki Wiesz jak można pokazać różne rzeczy, kolory i inne takie. Wpadaj i wykaż się swoją kreatywnością.
Patryk "Neil" Sztajdel Konkurs wiedzy o polskich filmach komediowych Nie obchodzi nas czy bujasz się jak **** rezus, czy może chcesz zostać pierwszym ornitologiem IV Rzeczypospolitej. Nieważne czy znasz siostrę kierasa czy też usypujesz symetryczną górkę kawy na łyżeczce. Dla nas możesz wołać kici kici do lwa lub zawsze być drugi. Naprawdę wierzymy że twój jogurt jest ok! Tylko przyjdź na ten konkurs, nie będziesz żałował.
Konrad "Stary Lis" Lisek Konkurs serialowy Jeżeli namiętnie oglądasz seriale to ten 2 godzinny konkurs jest jak najbardziej dal Ciebie. Możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z banalnych pytań, jak i tych naprawdę trudnych. Do tego muzyka, znani aktorzy i kilka szalonych niespodzianek prowadzącego. Wśród kategori pytań znajdziesz seriale pogrupowane na: Medyczne/ Nadnaturalne i Horrory/ Historyczne/ II wojna światowa/ Sf i Fantasy/ Akcji/ Policyjne hmm no może jakaś kategoria niespodzianka.
Grzegorz "Mołdawczyk" Antoszek Konkurs Militarny Jeśli nie ma przed Tobą tajemnic niemiecki "Tygrys", w kokpicie Spitfire`a czułbyś się jak w domu, Kałasznikowa i M16 rozkładasz i składasz z zamkniętymi oczami i rozumiesz, co znaczy "12.7x99mm" - przyjdź, postaram się wyprowadzić Cię z błędu ]:->
Karolina "Harlanna" Dąbrowska, Maciej "Uber aka Sakwan" Sola Konkurs wiedzy o Uniwersum Metro 2033 Myślisz, chłopcze, że jak się urodziłeś w Metrze, to znasz wszystkie jego tajemnice? Wyczuwam dziwną pewność siebie w Twoim głosie. Ha! Więc podejmiesz rękawicę i sprawdzisz swoje doświadczenia w naszym konkursie, prawda? Znajdź swojego towarzysza, bo jak wiadomo, lepiej nie wchodzić do Tuneli w pojedynkę, i przybywaj! Zakres pytań Metro 2033, Metro 2034, Piter
Maciej "Uber aka Sakwan" Sola Konkurs Warhammerowy Stary Świat to Twój drugi dom? Znasz wszystkie krasnoludzkie manuskrypty na pamięć, a imperialne mapy przechowujesz w specjalnie wydzielonym fragmencie mózgu? Jesteś w stanie rozpoznać bestie z lasu Drakwald z zamkniętymi oczami? To jest właśnie konkurs dla Ciebie! Zostanie sprawdzona Twoja wiedza z historii, geografii, profesji, bestiariusza i wielu innych! To będzie inny konkurs warhammerowy niż wszystkie, na których do tej pory byłeś!
Karolina "Harlanna" Dąbrowska, Maciej "Uber aka Sakwan" Sola Konkurs muzyczny Melodię odgadujesz, nagrody otrzymujesz! Zapraszam do udziału w konkursie muzycznym składającym się z trzech różnych kategorii, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Jeśli utwory rozpoznajesz już po jednej nutce, okładki kultowych płyt nie są dla Ciebie czarną magią, a gwiazdy rocka rozpoznałbyś nawet spod ciemnych okularów, masz spore szanse na wygraną!
Karolina "Harlanna" Dąbrowska Konkurs wiedzy o grze League of Legends Powiadasz, że jesteś OP i popularna gra stworzona przez zespół Riot Games nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Sprawdźmy to! Wykaż się wiedzą na temat wszystkich championów, itemów, czy też słynnych cytatów ze wspaniałego świata League! Pokaż wszystkim retardom na co Cię stać!
Adam "Godfather" Kolpaczewski Konkurs wiedzy o RPG Hmm... czy wiesz dlaczego Trauma Team zabrała Ci nerkę? Który ze sługów Korna jest na Ciebie cięty? Grałeś w RPG więc ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Będą pytania będą trudne i łatwe, o systemach RPG, komiksach i filmach na ich motywach.

Turnieje

Autor Tytuł Opis
Granna Duchy Ciemno, mgła, lodowaty wicher przenika do szpiku kości. Duchy są Dobre i Złe tylko jak je rozpoznać? Powodzenia w czasie rozgrywki!
Granna Super Farmer Każdy z Was będzie miał szansę zostać najlepszym z farmerów! Pamiętajcie, że gra to nie tylko rozgrywka między Wami, na Wasze stada czekają wilk i lis.
Fabryka Gier Historycznych W zakładzie. Lubelski Lipiec 80 Trochę historii bliskiej w czasie i przestrzeni na planszy.
Wydawnictwo Pentakl Racial Wars Będziecie mogli zagrać w jedną z najpiękniej wydanych gier karcianych na polskim rynku. Gra Racial Wars wprowadzi was w sam środek wojny ras, która owładnęła środkową warstwę świata Ithilion. Będziecie mogli wybrać czy chcecie walczyć wraz z potężnymi bestiami smokami, czy też piaskowymi stworzeniami jakimi są Savandowie. Udział w turnieju będzie wliczony w ogólny ranking turniejowy gry.
Rebel Jungle Speed Zręcznościówka znana i lubiana. Teraz każdy z Was będzie mógł sprawdzić swoją spostrzegawczość i szybkość.
Bard Carcassonne Zagramy strategicznie i historycznie? Ogólnie - losujemy i budujemy, a kto będzie najlepszy wygra turniej.
Kuźnia Gier Veto! Szlachecka Gra Karciana, w której pierwsze skrzypce gra XVII-wieczna butna szlachta, wpływowi i złociści magnaci, kozaccy zbóje i karczemni zawadiacy oraz piękne niewiasty. Kto okaże się najlepszy?
Paweł "Alduril" Skop Magic The Gathering Magic to odmienny świat złożony nie tylko z kart. Jednak w turnieju liczą się umiejętności, talia i szczęście. Niech wygra lepszy :)
Granna Turniej logiczny Czy drewniane klocki mogą zmusić do myślenia? Oj tak... Przekonacie się :) Tylko uwaga! na jednej grze się nie skończy :)
Salon Virtual Guitar Hero Kto niechciałby zagrać w Metallice lub Aerosmith? Macie szanse spróbować swoich sił w gitarowej grze przed konwentową publicznością.

Blok komiksowy

Autor Tytuł Opis
Dominik Szcześniak Spotkanie autorskie Autor opowie o swoich pracach oraz planach. Lublin w komiksie... Czemu nie Zamość? To i inne pytania padną na tym spotkaniu.
Daniel Grzeszkiewicz Spotkanie autorskie Autor komiksów i ilustrator powieści Fabryki Słów. Zapoznajcie się z listą książek które ilustrował a pytania same przyjdą Wam do głwoy.
Dominik Szcześniak, Daniel Grzeszkiewicz Prezentacja lubelskiego środowiska komiksowego Lublin i okolice w komiksie oraz o komiksie. Jak to wygląda od strony twórców i członków jednoczesnie.
Dominik Szcześniak, Daniel Grzeszkiewicz Warsztaty komiksowe Będzie więcej teorii niż praktyki, ale doświadczeni twórcy na pewno udzialą Wam cenny porad.
Łukasz Turek Spotkanie z wydawnictwem Ważka Posłuchacie o planach wydawniczych i genezie wydawnictwa. Zainteresowani będą też mogli odszukać stoisko Ważki na terenie konwentu i zapoznać się z jego ofertą.
Paweł Timofiejuk Spotkanie z wydawnictwem Timof "Timof i cisi współpracownicy" wyjawi część swoich planów na przyszłość. Kilka słów o historii firmy i jej planach rozwojowych. Na terenie konwentu znajdziecie tez stoisko z jej komiksami.

Sesje RPG, LARP-y

Radosław Tendera TROM sesja 1. Sesja prezentująca mechanikę rozgrywki "w praniu". Zapisy przy akredytacji.
Paweł Józefiak TROM sesja 2. Na początku było tworzenie postaci... Reszta zalezy od Was. Zapisy przy akredytacji.
Paweł Józefiak TROM sesja 3. Scenariusz planowany na niedzielny poranek. Kto da radę zmierzyć się z wszechświatem o tak wczesnej porze? Zapisy przy akredytacji.

Atrakcje stałe

Autor Tytuł Opis
Dariusz Kocurek Wystawa prac Na własne oczy zobaczycie niesamowite prace na dużym formacie! Wierzcie mi to robi wrażenie.
Salon Virtual Sala konsolowa Trzy 40-calowe telewizory, konsole nowej generacji i masa gier. Czego więcej potrzeba, żeby się dobrze bawić?
Kreskon Games Room Będziecie mogli zagrać w blisko 100 tytułów gier planszowych, karcianych i zręcznościowych. Będzie doskonała zabawa!
Instytucje wspierające Stoiska Na tegoroczny Kreskon zawitają Drobiny Czasu ze swoimi niesamowitymi zegarkami, wydawnictwo Fabryka Gier Historycznych i ich "W zakładzie.", wydawnictwa Timof i Ważka wspierające lubelską społeczność komiksową, wydawnictwo Pentakl z pierwszym konwentowym pokazem gry Racial Wars.


  Dwumiesięcznik fantastyczno-kryminalny
  Blog autorskiej gry fabularnej
  Serwis poświęcony książkom


  Secretum
  Bestariusz - potwornie fantastyczny
  Fabularny.net
  Zamek Drachenfels

  Tawerna RPG
  Szuflada - magazyn kulturalno-literacki
  Efantastyka
  Tomaszów Lubelski - dobre strony naszego miasta
  Twój Wortal Fantasy
  Pod Grzechoczącymi Kośćmi
  Serwis fantastyczny
  Paradoks
  Fairy-Tail
  Brotherhood of the Sith
  Board Times
  Kulturopolis
  Anime Dream
  Zielona Wieża
  Insimilion
  Soul Ninja

  Star Trek, Sci-Fi, Fantastyka, Seriale, Filmy - Trek.pl
  Droga do świata gier - RPGamer
  Najgorsze stało się prawdą!
  Stefan Darda - strona autorska
  Fantastyczna telewizja internetowa
  Zrodzony z fantastyki - Poltergeist
  Enigma - Klucz do tajemnic
  Wielka Rzeczpospolita
  Serwis o Live Action Role-Playing
  Zona RPG
  Humor i rozrywka Sadurski.com
  Przez Historie
  T&M Studio
  Tygodnik Tomaszowski