Sponsorzy

Patroni

Kreskon na Facebook'u
Mapa dojazdu »


Licznik odwiedzin:

...

  Historia

  Rok 2006

  Pierwszy konwent zorganizowany przez Tomaszowski Klub Fantastyki. Była to jednodniowa impreza odbywająca się w lokalnym Domu Kultury. Wielki wkład w powstanie Kreskonu mieli nasi przyjaciele z Zamościa. Tłumnie odwiedzili nas również przedstawiciele Cytadeli Syriusza z Lublina. Wszystko skończyło się ogniskiem na Siwej Dolinie i zapoczątkowało tradycję trwającą po dziś :) Fotorelacja z tamtej imprezy do obejrzenia tutaj tutaj.


  Rok 2007


  Druga edycja tomaszowskiego konwentu trwająca tym razem dwa dni. Mieliśmy do dyspozycji całkiem klimatyczne pomieszczenia liceum "Na górce", w których zagościli lokalni i przyjezdni uczestnicy. Wielkość szkoły zaowocowała małym zagęszczeniem ludzi, ale dobrej zabawy było sporo. Gośćmi specjalnymi zaproszonymi na Kreskon byli: Andrzej Pilipiuk oraz Kazimierz Nagórski. Rok ten przyniósł dwie relacje uzupełnione dwiema fotorelacjami: I relacja, II relacja, I fotorelacja, II fotorelacja


  Rok 2008


  Odbywał się na przełomie maja i czerwca. Był to pierwszy Kreskon, który rozciągnął się na trzy dni. Gości witały figurki kosmitów: stereotypowego szaraka oraz gwiezdnowojennego Jar Jar Binksa. Więcej obiektywnej opinii możecie zasięgnąć w relacji, która została opublikowana w serwisie Paradoks, a dokładnie tutaj. Jest również fotorelacja do obejrzenia tutaj.


  Rok 2009


  Kreskon 2009 odbył się w dniach 26-28 czerwca. Termin ten trafił niefortunnie w sesję studencką co spowodowało odbiciem się na liczbie uczestników. Na szczęście jednak dobra zabawa nam towarzyszyła. Odwiedzili nas Andrzej Pilipiuk i Stefan Darda. Obecne było również Bractwo Sithów, które zapewniło znakomity program dotyczący świata Gwiezdnych Wojen. Było również bractwo rycerskie jak i masa innych atrakcji. Nie zabrakło też tradycyjnego ogniska.


  Rok 2010


  Jubileuszowy, piąty Kreskon pod hasłem "Wyprzedzamy kalendarz Majów o dwa lata" odbył sie w dniach 6-8 sierpnia w Zespole Szkół Nr 1. Motywem przewodnim była tematyka apokalipsy, postapokalipsy i alternatywy historii. Krótka fotorelacja z serwisu Paradoks, który patronował imprezie jest do obejrzenia tutaj. Strona kreskonu, mimo odległego czasu wciąż krąży w sieci pod tym adresem.


  Rok 2011


  Szósta edycja Kreskonu rodziła się w bólach. Początkowo konwent miał odbyć się jak było w 2009 roku, gdzieś w czerwcu. Brak programu i protesty uczestników spowodowały odsunięcie terminu na sierpnień. Przyczyniło się to również do zmiany lokalizacji na Gimnazjum Nr 1. Jako gość specjalny odwiedził nas Stafan Darda, który na swojej stronie zapraszał do udziału w konwencie. Ciągle można zwiedzić również oryginalną stronę konwentu, która znajduje się tutaj.


  Rok 2012


  Szczęśliwa siódemka dla Kreskonu! Konwentowaliśmy w dniach
  10-12 sierpnia na powrót w Liceum Nr 1.
  Był to Kreskon przełomowy pod wieloma względami.
  Zawitała do nas największa liczba uczestników,
  dopisali sponsorzy oraz patroni medialni. Na terenie konwentu
  można było zrobić fantastyczne zakupy na stoiskach salonu gier
  Virtual, księgarni Papirus, wydawnictw Timof i Ważka, Drobin Czasu
  i sklepu Mad Artisans. Chętni mogli również zakupić Lubelski Lipiec '80 od Fabryki Gier Historycznych oraz zagrać w całe mnóstwo tytułów gier planszowych i karcianych. Toczył się też bój w turnieju Warhammera 40.000. Na dobrym poziomie stał
  program konwentu, w którym jako goście swój czas mieli: pisarz horrorów
  Stefan Darda, grafik Dariusz Kocurek oraz komiksiarze i rysownicy Dominik Szcześniak i Daniel Grzeszkiewicz. Motywem przewodnim była tematyka fantasy
  toteż nie zabrakło takiego bloku programowego. Prócz tego były liczne konkursy i turnieje ze znakomitymi nagrodami. Wielu uczestników bawiło się znakomicie przy grach konsolowych, w sali którą zorganizował salon Virtual. Gwoździem programu była natomiast wycieczka śladami Czarnego Wygonu, znanego z kart powieści Stefana Dardy. Biuro Turystyczne QUAND, główny sponsor imprezy, zorganizowało nocną wycieczkę na Roztocze, która na pawno zapisała się w pamięci uczestników, którzy zjechali specjalnie na nią z najdlaszych zakątków Polski. W siecie możecie odwiedzić stronę Kreskonu 2012 i tam doczytać o szczegółach imprezy.