Goście

 

Kazimierz Kyrcz Jr (ur. 1970) – prozaik, redaktor i publicysta. Mieszka w Krakowie. Współautor zbiorów opowiadań: Piknik w piekle (2004), Horrorarium (2006), Twarze szatana (2009), Chory, chorzy, trup (2011) i Lek na lęk (2011), a także powieści Siedlisko (2009), Koszmar na miarę (2010), Efemeryda (2011), Wojna świrów (2014). Autor powieści: Podwójna pętla (2013) oraz zbioru opowiadań Femme fatale (2015). Jego utwory znalazły się w licznych antologiach, m.in. City, Halloween, Księga strachu czy Iron Tales. Tłumaczony na angielski, rosyjski, czeski i słowacki. Na podstawie opowiadania, które napisał z Łukaszem Śmiglem, powstał film Head to Love wyreżyserowany przez Amerykanina Vana Kassabiana.

 

 

 

 

Michał J. Walczak (ur. 1986) – z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego, tłumacz, fonetyk; w wolnych chwilach muzyk, wokalista i tekściarz zespołu Voodoo Seeds. Debiutował na łamach „Niedobrych literek”, opowiadaniem „Śmierć po kolędzie”. Od pewnego czasu ściśle współpracuje z Kazimierzem Kyrczem Jr, czego efektem są opowiadania opublikowane w magazynie literacko-kryminalnym „Pocisk”, kwartalnikach „OkoLica strachu”, „EleWator” oraz antologiach City 3 i Zwierzozwierz.

 

 

 

 

 

Grzegorz Wielgus (ur. 1990) – student Uniwersytetu Jagiellońskiego, muzyk oraz wokalista, a od niedawna również autor. Zadebiutował powieścią „Krzyżowiec” opublikowaną przez Novae Res, obecnie zaś pracuje nad kolejnym pozycjami w swoim dorobku, poszukując chętnych do współpracy wydawnictw oraz swojego miejsca w pisarskim świecie.

 

 

 

 

 

Dorigami to działająca od prawie 5 lat, poznańska inicjatywa artystyczna. Naszą pasją jest japońska sztuka składania papieru, którą dzielimy się z innymi. Organizujemy warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tworzymy dekoracje do pomieszczeń i lokali, współtworzymy wystawy, składamy modele na zamówienie itp. Przez ostanie lata mieliśmy okazje pojawiać się na różnego rodzaju konwentach i imprezach na terenie całego kraju. Z naszą działalnością zapoznasz się w mediach społecznościowych: Facebook’u oraz Instagramie.